T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KOCAELİ / BAŞİSKELE - Şehit Fatih Sultan Karaaslan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Duyurular

Şbt

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Başvurusu 21 Şubat 2020 Cuma gününe uzatıldı

Şbt

Burs Başvurusu Yapacak Öğrenci ve Velilerimizin Dikkatine!

2020 İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavı(İOKBS) başvuru süresinde değişiklik yapılmış  olup 24 Şubat 2020 Pazartesi günü saat 17.00 'ye kadar uzatılmıştır.

Şbt

Ülkemizin din eğitimi birikimini yurt dışına tanıtmak, talep eden ülkelerin erişimini kolaylaştırmak amacıyla oluşturduğumuz religiouseducation.meb.gov.tr sitemiz yayın hayatına başladı.

Sitemizde Ülkemizin Din Eğitimi Birikimine Yer Veriliyor

Sitemizde;

- İmam Hatip Okulları Modeli ve Ülkemizin Din Öğretimi Birikimi,

- Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri,

- DKAB ve AİHL Meslek Dersleri Öğretim Programları,

- Genel Müdürlüğümüzün Tanıtım Kitapları, Eğitim İçerikleri, Uygulama Kılavuzları,

- Uluslararası Kardeş Okul Uygulaması

 ve diğer ilgili dokümanlara yer veriliyor.

 

Dil Seçeneği ve Doküman Çeşitliliği Artacak

Site Türkçe, Arapça ve İngilizce yayın seçenekleri sunuyor. Önümüzdeki günlerde farklı dillerde yayın için çalışmalar sürerken aynı zamanda farklı dokümanlarla sitede çeşitlilik artırılacaktır.

Şbt

Öğretmen Arkadaşlarım,

Sizlerle ilgili önemli duyuruları artık bu bölümden okuyabileceksiniz. Aramızdaki iletişim bağının sürekliliği ve gerekli bilgilerden haberdar olmanız açısından buradaki duyuruları belirli aralıklarla takip etmenizi çok önemsiyorum. Hayırlı olsun.

 

                                                                                                                           
                                                                                                                               Nazif YILMAZ
                                                                                                                                  Din Öğretimi Genel Müdürü

 

Şbt

Mebbis personel verilerinin güncellenmesi gerekmektedir.Mebbis Bilgi Sistemine girilerek kontrollrin yapılması,eksik veya değişen bilgiler vrsa güncelleme yapılması için okul idaresine başvuru yapılması gerekmektedir.

Şbt

Türkiye geneli tüm resmi/özel  ortaokul  5, 6, 7 ve 8. Sınıfındaki öğrencilerini kapsayan "TÜGVA Kitap Kurdu" yarışmasının şartnamesi aşağıda sunulmuştur.Yarışmaya katılmak steyen öğrencilerimiz yarışmaya katılabilirler.Yarışma şartnamesine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz

meb_iys_dosyalar/19/01/228866/dosyalar/2020_01/29092845_Yartname.pdf

Şbt

2020 Yılı Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri e-Sınav Uygulama Kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. Buna göre Teorik Sınav ve Uygulama Sınavı ile ilgili detaylar belli oldu.

 

 Kılavuzu indirmek için TIKLAYINIZ

Şbt

Değerli velilerimiz,sevgili öğrencilerimiz okul web sayfamızın düzenli olarak takip edilmesi 2019-2020 Eğitim öğretim hedefimiz olan Türkiye geneli web sıralaması için hedef koyduğumuz ilk 100 için oldukça önemlidir.Bu hususda 1.dönem gösterdiğiniz hassasiyeti 2. dönemde bekliyoruz.Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay Kurumu ortaklığında yürütülen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yetenek yarışmasına son başvuru tarihi 14 Şubat 2020 cuma günüdür.

Yarışma Hakkında

Öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması 2011 yılından beri her yıl düzenli olarak yapılmaktadır.

Bağımlılık konulu eserlerin değerlendirildiği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması, 2011-2016 yılları arasında ilkokul, ortaokul ve liseler arasında afiş, resim, karikatür, kompozisyon ve şiir alanlarında düzenlenmiştir. 2017 yılından itibaren yarışmanın formatında değişikliğe gidilerek edebi ve görsel kategori olarak 2 ana dalda ilkokul, ortaokul ve liseler arasında toplam 18 ödül belirlenmiştir.

Detaylı bilgi için:https://snsg.yesilay.org.tr/

Şbt

6698 Kişisel Verilerin Korunması kapsamında öğrencilerimize ait görsel ve işitsel kişisel verilerin eğitim öğretim süreçleri kapsamında düzenlenen etkinliklerin kamu oyu ile paylaşımı ve tanıtımı amacıyla öğrencilerimizin öğrenim gördüğü eğitim kurumu dahil bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı ile sosyal medya hesaplarında paylaşılmasına izin verir belge sınıf öğretmenlerimizce velilerimizin onayına gönderilecektir.Öğretmen ve velilerimize duyurulur.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Aydınlatma Metni

 

Bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10.maddesi ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında veri sorumlusu sıfatıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmıştır.

Kurumumuzca, siz ve öğrencinize ait görsel ve işitsel kişisel veriler eğitim ve öğretim süreçleri kapsamında düzenlenen faaliyetlerin kamuoyu ile paylaşımı ve tanıtımı amacıyla 6698 sayılı Kanunun 5inci maddesinin 1inci fıkrası gereği ilgili kişinin "açık rızasının alınması" işleme şartına dayalı olarak otomatik veya otomatik olmayan yolla işlenecektir.

Kurumumuzla paylaşılan kişisel veriler, sadece hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi veya ilgili mevzuatı gereği talep edilmesi hâlinde adli makamlar/ilgili kurum ve kuruluşlara aktarılacaktır.

Söz  konusu Kanunun "İlgili kişinin hakları"nı düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki taleplerinizi "Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğe" göre Milli Eğitim Bakanlığının Atatürk Bulvarı No:98 Bakanlıklar-Çankaya/ANKARA adresine yazılı olarak iletebilirsiniz.

 

 

Şbt

Sıfır Atık Eğitim Projesi işbirliği protokolü kapsamınca hazırlanan sıfır atık eğitim portalına öğretmenlerimiz  www.sifiratiktema.org adresinden erişilebilir.

Şbt

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'ne ait web sayfaları aşağıdaki görselde belirtilmiştir.